Takip edin :
Son güncelleme 28 Mayıs 2015 - 00:46

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Güvensizlik Duyguları
 • Soru :

  Güvensizlik Duyguları

  ben 28 yaşında bayanım insanlara karşı çok güvensizim bu güvensizliğim hayattan zevk almama ve sürekli kafamda bir sorunun oluşmasına sebep oluyor. sebebi insanlara güveniyorum iyi niyetli olarak herkesi kendim gibi görüyor kimseden kötü bişe gelmeyeceğini sanıyorum. yaşadığım dünyaya bakıyorum sonra yalan dolan herkes sahte. iş hayatı evlilikler arkadaşlıklar hiç biri sahi değil. iş yerinde mutlu değilim çünkü herkesin yapmacık olduğunu görüyorum. arkadan işler çevirdiklerini dedikoduları vs. kimseye güvenmediğimden arkadaşım çok dostum diyebileceğim kimse yok. çünkü hepsi geçici birgün yanımda olmayacaklar. evliyim eşim bebek istiyor o kadar çok boşanma aldatma örnekleri var ki hayatta. evliliğimden korkmama sebep oluyor. çocuk bile yapmaya korkuyorum. aldatırsa ne olur birgün o da aldatacaktır. boşanırsak çocuğa yazık olur çocuk kimde kalır bunları düşünüp duruyorum. yanımda bana destek olan ailem var eşim beni seviyor. bulunduğum çevrede sevilen biriyim. bunlara rağmen kendimi çok yanlız hissediyorum. bu hayatta tek başımayım. bu düşüncelerden arınıp kendi iç dünyamda da mutlu olmak istiyorum. önerileriniz benim için önemli teşekkür ederim.

  16 Haziran 2011 Perşembe 09:09 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhabalar
  İyi tarafından bakalım. Eşiniz sizi seviyor, çevrenizde de seviliyorsunuz ve destek olan aileniz var. Bunlar güven içerisinde olduğunuzun göstergeleri.Geriye kalan ise kuruntularda ibaret.
  Evet iş çevrelerinde ve hayatta arkadan konuşmalar, dedikodular ve güvensizlikler olabilir. Ama buna karamsar bakmak yerine şefkatle bakabilirsiniz. Yani bu insanlar için üzülebilirsiniz. Ve inşallah iyi olacaklarına dair temennide bulunabilirsiniz. Siz kendi iletişiminizi iyi tutun, niyetinizi bozmayın ama hata yapmanın da normalliğini unutmayın. Tedbirinizi alın. İnsanlara güvenseniz de tedbirli olmak lazım. Ama paranoyak bir tarzda değil.
  Eşinize ise haketmediği güvensizliği yansıtmamaya çalışın. Ortada suç yokken suçlu psikolojisine girilmez. Eşinizle olan ilişkiizde tedbirli olmak onu sevmek ve saygı duymak demektir. Hiç bir eş sevilme ortamında sebepsiz yere eşini aldatmayacaktır. Siz güvensiz yaklaşırsanız eşiniz sizi sorgular hale gelebilir. Hiç gerek yok buna. Ve dünyada iyi giden, sadakat üzerine kurulu bir çok evlilik de var. Bunları da görmeye çalışın. İyi taraftan başlayın, eksilere müsamahalı olun. Güzel görün hayatınız da güzelleşsin.

  28 Mayıs 2015 Perşembe 00:46 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
Eğer elindeki tek alet çekiç ise her şeyi çivi olarak görmeye başlarsın.Anonim

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler