Takip edin :
Son güncelleme 29 Mayıs 2015 - 11:04

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Bunalımdayım Ne Yapmalıyım?
 • serkanada soruyor :

  Bunalımdayım Ne Yapmalıyım?

  iyi çalışmalar benim sorunum hayattan hiç beklentim yok çok sıkılıyorum dünyaya bile neden geldim diye düşünüyorum.istanbul da yaşıyorumönce antalyalı bir kız arkadaşım vardı. 4 aylık bir ilişkim oldu onunla sonra bu hale geldim.şimdi hayatımda 1,5 yıldır başka biri var bana kendimi çok özel hissettiriyor kendisi yine başka bir şehirde yaşıyor onunla ikimizinde yaşamadıgı farklı bir şehirde görşmeye karar verdik. giderken çimde bir kaç dk görüp gelme düşüncesiyle gittim ama ne oldugunu anlamadım sanki yıllardır görüşüyor gibi bütün gün gezdik. eski kız arkadaşımla görüşmüyorum ama hala unutamadım yeni kız arkadaşımla da görüşüyoruz çok iyi biri ama ona kendimi yeterince ifade edemiyorum gibi geliyor . ailemlede ilişkilerim hep mesafeli olmuştur.imdi bir taraftan işimle ilgili sorunları kafama takıyorum diger taraftan hayatımda şuandaki kız arkadaşımla olan konuları düşünüyorum .o bana ömrünü adayacak kadar deger veriyor bunu biliyorum ama ben hep kendimi mesafeli tutmaya çalışıyorum bu durumlardan nasıl çıkabilirim .ne önerirsiniz. bu ilişki sürermi ya da yolumuzu ayırmalımıyız.

  13 Nisan 2011 Çarşamba 16:10 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhaba,

  Yan yana pek çok duyguyu hissediyorsunuz ve karmaşık düşüncelerinize bir de duygularınız üzerine düşünceler ekleniyor; dolayısı iler her şey biraz daha karışıyor. Bazen çok düşünmek, çok hissetmek, duygulara yoğunlaşmak yerine sadece eylemde bulunmak daha iyi oluyor.

  İşinizle ilgili sorunlarınızı parçalara bölün ve hepsi için ne yapabileceğinizi planlayın; kağıt kalem kullanmanız daha yardımcı olacaktır; düşünme ve planlama, çözüm üretme kısmını açık havada yürürken yaparsanız daha yaratıcı fikirlere ulaşırsınız. Öncelikle işinizle ilgili sorunları çözün.

  Şu anki ilişkinizle ilgili düşünmeyin. İlişki düşünülmez, yaşanır. Seviyorsanız seviyorsunuzdur; sevmiyorsanız da bunu kabul edip yolunuza devam edersiniz. Kendinize dürüst ve net olun. Karşı tarafın sizi sevmesi çok öenmlidir ama biri sizi seviyor diye onu hayatınızda sevmediğiniz halde tutamazsınız. Bir ilişkiden ne bekliyorsanız buları saptayın ve şu anki ilişkiniz bunları karşılıyor mu ona bakın. Ne kadar seviyorsunuz bu da çok önemli.

  Bir buçuk yıl önce sadece dört ay sürmüş bir ilişkinin izlerini hala taşıyorsanız, ortada çözülmemiş bir sorun var demektir. Terk edildiyseniz, aldatıldıysanız bunu kabullenememiş olabilirsiniz. Bunu çözmek sizin elinizde. Yaşanmışlıkları olduğu gibi kabullenmek gerekir. Bunu yürekten yapmalısınız; geçmişi unutmak mümkün değildir ama bağışlamak mümkündür ve böylece geçmişin ezici etkisi üzerimizden kalkar.

  Düne ait ne varsa, oraya teslim etmek gerekir. Geçmiş ilişkinizde ne vardı ki siz bugün onu bulamıyorsunuz... Bunu saptamanızda fayda var.

  Ailenizle olan ilişkiniz tamamen geçmişle ilgili ve şimdiye yönelik süreçlerle ilgilidir. Bunların tümü için bir psikoloğa gidip terapi alabilirsiniz. Analizden geçmek karanlık noktaları aydınlatmak için çok yardımcı oluyor.

  Hayatınızda hangi noktaları ne kadar siz karmaşık hale getiriyorsunuz; bunu görebilirseniz, daha fazla yol alırsınız.

  29 Mayıs 2015 Cuma 11:04 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
"Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştıramaz" Bernard SHAW

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler