Takip edin :
Son güncelleme 26 Mayıs 2015 - 00:23

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Aile Sorunlarım Var
 • mediha yıldırım soruyor :

  Aile Sorunlarım Var

  bu aralar çok asabiyim ve yapmak istediklerimi yapamıyorum konuştuğum zaman söylediklerimi ciddiye alınmaması ve kendimi hep bişeyle ispatlamaktan çok yoruldum ve kendimi hiç iyi hissetmiyorum ve hem bedensel hemde ruhsal olarak kendimi çok yorgun hissediyorum ve aileminde beni anlamadıklarını ve çok üstüme eldiklerini düşünüyorum

  18 Mart 2011 Cuma 13:44 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhaba,

  Cinsiyet, yaş, sosyo ekonomik statü gibi pek çok etken aile ilişkilerinizi belirliyor. Yaşadığınız sorunun kaynağına inmek zaten buradan mümkün olmamakla birlikte, çok genel ifadelerle anlattıklarınızla, size yarımcı olacak bir tavsiyede dahi bulunmak güçleşiyor.

  Ancak, kendinizden emin olduğunuz sürece, kimseye kendinizi ispat etmek zorunda değilsiniz. Ailenize bağımlı bir ilişki içindeyseniz, uzlaşma sağlamanız gerekir. Onların sizi anlaması için kendiniz doğru cümlelerle, sorunları ortaya koyarak, çatışmacı, savunmacı, suçlayıcı bir dille değil, gayet olgun, kendinden emin bir biçimde ifade etmeniz gerekir.

  İstediklerizini yapamıyor oluşunuz ailenize ne kadar bağımlı olduğunuzla ilgilidir. Yaş etkenini de unutmayınız. Aileniz sizi koruma güdüsüyle hareket ediyor olabilir. Hiç bir aile, çocuğunun sorun yaşamasını istemez. Önemli olan, eğer istediklerinizi yapmanıza engel oluyorlarsa, sakin bir şekilde gerekçelerini sormanız. Size bilgi versinler ve siz de onları anlamaya çalışın. Endişe duymaları yersizse, bunu onlara anlatın. Uzlaşmacı bir yaklaşım içinde olmanız, çok yardımcı olacaktır.

  26 Mayıs 2015 Salı 00:23 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
Kral da, dilenci de aynı iştahla acıkırlar.Montaigne

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler