Takip edin :
Son güncelleme 25 Mayıs 2015 - 22:24

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Kullanılan İlaçların Etkisi
 • exa soruyor :

  Kullanılan İlaçların Etkisi

  kardeşim yaklaşık olarak bir haftadır ağır depresyon geçiriyor. Geçen hafta çarşamba akşamı işten geldiğinden beri hemen hemen hiç konuşmuyor. ilk günler sürekli kendini suçluyordu. ben size hata yaptım.yalan söyledim.iftira attım diyerek kendini suçluyordu. 2 günden beri ise hemen hemen hiç konuşmuyor. donuk donuk bakıyor be çok nadir de olsa kendini suçluyor. Ayrıca bugün cama çıkıp kendimi atacağım dedi. bir de mutfakta bıçak aradı. bu davranışları ilk günler yok idi. bu arada yaklaşık bir ay ön ce dr. tarafından kensisine berilen ilaçları tam olarak düzenli kullanmamış. cumartesi götürdüğüm doktor 4 tane ilaç vermişti. pazartesi yani dün gittiğimiz dr. ise bu ilaçları bıraktırarak 2 yeni ilaç kullnması gerektiğini belirtti. ilaçlarda yapılan bu sık değişiklik etkilemiş ola bilirmi? iyileşme süreci nasıl olur be iyileşme ihtimali nedir?

  08 Mart 2011 Salı 17:08 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhaba,

  Önemli olan kardeşinize konulmuş olan teşhisin ne olduğu. Bunun yanında verilmiş olan tüm ilaçların bileşen isimlerine bakın; aynı ilaç bileşenleri farklı isimler altında satılmaktadır.

  Aynı doktora gidilmesinin ve ilaç takibinin aynı doktor tarafından sürdürülmesinin önemi var. Bunun dışında psikoterapinin önerilip önerilmediğini de öğrenmenizde fayda var. Aynı zamanda ilaç kullanımı başlandıktan sonra düzenli olarak sürdürülmelidir.

  Görüştüğünüz doktordan kardeşinizin durumuyla ilgili bilgi alın; teşhisi nedir, tedavisi ne kadar sürede tamamlanması öngörülmektedir, psikoterapi almalı mıdır, siz nasıl davranılmasınız. Sorularınızı yöneltmezseniz bilgiye ulaşamazsını ve kardeşinize yardımcı olmanız zorlaşır.

  25 Mayıs 2015 Pazartesi 22:24 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
Cesaret hiç korkmamak değil, korkuya rağmen bir şeyler yapabilmektir. Napolyon hill

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler