Takip edin :
Son güncelleme 23 Mayıs 2015 - 11:46

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Nasıl Değişebilirim?
 • Soru :

  Nasıl Değişebilirim?

  İlacı kilo alınca 2,5 ay sonra bıraktım.Bşr dajha da kullanmayı düşünmüyorum.Şimdi resmen şiş hissdiyorum.yanaklar, gıdılar,pazular, vs vs ... Kimseyi değiştiremem, hayatımda en çok değer verdiklerim ailemden birileri, beni 12 yıldan sonra pes ettirdiler. 5 6 yıldır ruh halim neredeyse böyle ilk zmanlar bu kadar olmasa da kilo alınca hepten bıraktım. ilacı veren doktoru görmek bile istemiyyorum. Asıl doktor, ilaç kişinin kendisi. Ben ki insanlara bu anlamda yardmcı olurdum şimdi ne hallere kaldım. İçten içe çığlık atıyorum çoğu zaman. Sadcec bu hayat bitecek madem bir an önce kendiliğinden bitsin. Haa çok zaman olmuştur hayalimde gidip bir duvara toslayıp darmadağın bir beyin... ohhh beee.... veya kafama hani bir silah olsa (aslında insan yapmak isterse bir yolunu bulur değil mi?) yine kafama sıkıp herşey ve herkesten kurtulsam. İşyerinden kurtulsam, karakter sahibi olmayan basit insanların huzurunu kaçırmasından kurtulsam.... Bişliyorum iş bende biter farkındayım. Güzel düşünmek...ama yapamıyorum ki.Yani aslında ben mutlu olmak istedikten sonra bunlar, herşey, herkes boş ve kim ki??? Bana ne oldu böyle, neden sesimi, çığlıklarımı zamanında çıkarmadım da derin bir kuyu misali her gelen bişeyler attı, diğeri de işine yarayanı çıkardı geride şimdiki ben kaldı önceki benden eser kalmayan. bir yandan ev olmaması, bir yandan iş sıkıntıları, bir yandan aile sorunlar (bu yni değil, 19 yaşından beri devam ediyordu aslında ama son 6 yılda artık tahammülüm kalmadı) bir yandan bir düzen oturtamama dediğim gibi moral iyi olmayınca nedenlerini istediğin kadar çoğaltabilirsin.. Hiç bir şey beni mutlu etmiyor. ben ben olmaktan çıktım. çevremdeki herkes aynı şeyi söylüyor. ilaçsız iyileşmek istyorum m uyşumak. kilo almak istemiyorum. ben bu kadar aciz değilim inanın bana, inat tarafım var, inatçıyım da.istemediğim bir çevre ve ortamda mecbur kalıyorsam asla kabul etmem, nefrety edirm. kabullenmem, o ortamda ve şartlarda mutlu olmam, diretirim bana aptalca geliyor, insan değiştirebilir, ya da neden değişmiyor. ben değiştirmeye çalışıyor ya da bekliyorum olmayınca bu safer de daHA DA NEFRET DOLUYORUM. İŞTE BEN BİR HASTAYIM. çözün beni lütfen. kafamı yıkayın. hipnoz edin. ya da bu hayat böyle nereye kadar ben bile kendime tahammül edemezken çevredekiler niye etsin. Bir de sürekli bir yerlerim ağrıyor ama gerçekten yalnız ben sesli düşünürüm (annemden gelen bir alışkanlık) en ufak birşeuyde sesli söylerim çevremdekiler de hiçbşeyden memnun olmuyorsun derler.(oysa bazen şikayet amaçlı değil hakikaten sesli düşündüğm için de böyle olmuştur.) şimdiden teşekkürler.

  31 Ağustos 2011 Çarşamba 00:53 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " Öznur SİMAV" diyor ki :

  Merhaba,
  Ben bu sözleri çok duydum diyebileceksiniz, belki. Öncelikle kendinize odaklanmamanızı, çevrenizdeki en küçük güzelliklerin bile farkında olmanız gerektiğini söyleyeceğim.
  Önce kendinizi sevmelisiniz, hepimiz bu dünyada eşsiziz,bir benzerimiz yok. Hepimiz birbirimizi tamamlıyoruz. Üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz. Ancak, sorumlluluklarımızı severek yaparsak, hem kendimiz, hem de bizden yararlananlar mutlu olacaktır. Siz de mutlaka üretken olmalı, kendi mutluluğunuza odaklanmamalısınız. Çünkü, zaten kendiliğinden gelecektir. Ümitsizliğe kesinlikle kapılmayın, gün doğmadan neler doğar. İlaçlar konusunda doktorunuzla iletişim halinde olup, beklentilerinizi ve şikayetlerinizi bildirseniz sonuç farklı olabilirdi. Siz inatçı olma huyunuzu kullanarak pekçok şeyi başarabilirsiniz. Yalnız, istemek önemli. Kilo sorununuzla ilgili diyetisyen desteği alabilirsiniz, ancak psikolojinizinde desteklenip, ikisi bir arada yürütülmesi sonuç aldırır.Meşgul olabileceğiniz, seveceğiniz bir işle , hobiyle ilgilenmeniz faydalı olur. Hiçbir şeyi sevmiyorum desenizde önceleri kendinizi zorlamalısınız.Zamanla her şey değişecektir. İş konusunda sorun yaşayan çok kişi var. İş değişikliği yapamıyorsanız, sorunlarınızı küçük parçalara ayırarak çözmeye çalışın. Psikolojiniz düzeldikçe sorunlarınızı daha kolay çözeceksiniz. Gerekirse size destek olan uzman olursa bir yol haritası çıkarılarak durum kolaylaştırılır.
  Mutlu, güzel günler diliyorum.

  23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:46 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
"İnsan; tarih,şimdi ve gelecektir."

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler