Takip edin :
Son güncelleme 24 Mayıs 2015 - 16:07

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Mutlu Olabilmek için Ne Yapmalıyım
 • Soru :

  Mutlu Olabilmek için Ne Yapmalıyım

  İyi günler Nuran Hanım.Derecesini bilemediğim bir sorunum var.Güven...neden bilmiyorum karşımdaki insana güvenemiyorum.üzülmekten korkuyorum ve kendimi hep geri planda tutuyorum.sonunda ise mutlu olamıyorum.bi ilişkim var ve ona güvenmeyi çok istiyorum lakin yapamıyorum içimde acabalar oluyor ve üzülen yine ben oluyorum.stresli bi işim var, çok yoruluyorum bir okadarda stres doluyorum hiç birşeye tahammül edemiyorum,haddinden fazla geriliyorum ve karşımdakinide geriyorum.yaklaşık 3yıl öncesinde panik atak olduğumu söylemişti bi dr. ve ilaç tedavisine başlamıştım ama ilaçları kullanmadım.ataktan olsa gerek stres olduğum zamanlarda kalp çarpıntısı yaşıyorum ve nefes alamıyorum.mutlu olmak için çok çaba sarf ediyorum ama hiçbirşey beni mutlu etmiyor.ne yapacağımı bilemiyorum.hayatımda değişiklik yapmayı çok istiyorum ama çalıştığım için bunada imkanım yok.kendime iş dışında uğraşlar bulmaya çalıştım müzik aleti çalabilmek için kursa gittim ama iş yoğunluğundan katılamadım.dans kursuna gitmeyi istiyorum erkek arkadaşım gitmemi istemiyor.her ne yapmak istiyorsam tek başıma yapamıyorum.erkek arkadaşım birlikte yapmak isyiyor.tüm sosyal faaliyetlerim eskilerde kaldı.çok sıradan bi hayat yaşıyorum artık ve bu beni mutsuz ediyor.lakin ne yapacağımı bilmiyorum mutsuz olduğumu dile gitirdiğimde erkek arkadaşım beni mutlu edemediğini düşünüyor ama mutlu olabilmem için çok çaba sarf ediyor onunla birlikte zaman geçirmek bana yetiyor lakin bazen yalnız kalmak biraz gezmek değişiklik yapmak istiyorum...sonuç:YAPAMIYORUMM... bu beni dahada geriyor ve içime kapanıyorum erkek arkadaşım yanlış anlayacak diye yaşadığım hiçbir sorunumu anlatamıyorum... Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum... Mutlu olmak için ne yapmalıyım...

  28 Şubat 2011 Pazartesi 12:21 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Mademki erkek arkadaşınızla hayatınızı bu derece paylaşıyorsunuz bu durumda birlikte bir danışmanlık almanızda fayda var. Belki profesyonel birisi yaşadığınız sıkıntıları ve ihtiyacınız olan çözümleri erkek arkadaşınıza da aktarırsa yapmanız gerekenler hakkında daha rahat hareket edebilirsiniz.

  Sorununuzun sebebine gelirsek, çok çeşitli nedenleri olabilir. Anlattıklarınızdan anladığımız gerçek manada bir ilişki, insana dokunma, sevilme, muhabbet ve anlam hisleriniz tatmin oluyor durumdasınız. Neden bu kadar yanlız ve idealsiz olduğunuzu anlamanız gerekli. Sonuçta tüm insanlar hayatı yaşamak için bir anlam bulurlar ve bu da onları motive eder. Anlam ne kadar derin ve önemli ise o kadar uzun süre etkisini devam ettirir. Siz de kendi anlamınızı ve bu anlamı paylaşabileceğiniz arkadaşlarınızı bulmalısınız.

  24 Mayıs 2015 Pazar 16:07 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
"Konuşmadan önce düşün, hareket etmeden önce ölç." William SHAKESPEARE

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler