Takip edin :
Son güncelleme 26 Mayıs 2015 - 00:14

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Satiriasis - Hiperseksüalite
 • Soru :

  Satiriasis - Hiperseksüalite

  Yaklaşık 3 yıldır çok mutlu ve evliliğe doğru giden bir ilişkim var.Ancak sevgilimin şikayetleriyle birlikte itiraf ettiği bir hastalığı olduğunu öğrendim.Ve bu hastalığın benden önce de olduğunu söyledi.Sevgilim 24 yaşında.İnternetten öğrendiğim kadarıyla satiriasis denilen bir hastalıkmış.Şikayetlerin çoğu tutuyor.Sevgilim benimle tatmin olduğunu ancak memleketine döndüğünde yani yalnız kaldığında başka kadınlarla beraber olma hissinin olduğunu buna engel olamadığını söylüyor.Bir hekime başvurmayı teklif ettim ancak kabul etmedi.Ben gerçekten ona yardımcı olamak istiyorum.Evlenmemize 2 yıl var bu süre içinde ne yapabilirim?Lütfen en kısa zamanda soruma cevap verin.Onu çok seviyorum.Çaresizim.Çok teşekkür ederim şimdiden…ne olur en kısa zamanda cevap verin.

  01 Ağustos 2011 Pazartesi 11:25 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhabalar
  Mademki kendisi de rahatsızlığının farkında. Bu evlilik için tedavi olmayı istemek durumunda. Sizin burada net bir duruş sergilemeniz gerekiyor. Tabi kendisini bu rahatsızlığı ile kabul ederseniz bu ayrı bir durum.
  Bahsedilen rahatsızlık hormanel bir sebeple olabileceği gibi tamamen psikolojik gelişim seyri içerisinde de ortaya çıkmış olabilir. Öncelikle hastalığın çıkış sebebi araştırılmalı. Ona uygun da bir tedavi metodu izlenmelidir. Eğer doktora başvurma ile ilgili kaygıları varsa önce bunun sebeplerini öğrenebilir sonrasında da bu kaygıları giderecek bir stratejiyi birlikte oluşturup doktora başvurabilirsiniz. Öncelikle bir cinsellik alanında uzman bir psikologa ya da psikiyatra gitmenizi öneririm.

  26 Mayıs 2015 Salı 00:14 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
Yeni şeyler denemediğiniz sürece yeni şeyler öğrenemezsiniz.H. Jackson Brown

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler