Takip edin :
Son güncelleme 04 Mart 2015 - 10:30

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Bipolar Duygulanım Bozukluğu
 • bahriye soruyor :

  Bipolar Duygulanım Bozukluğu

  eşime bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi kondu.Birlikteliğimizi sürdürmekte zorlanıyorum. Bu durum benim ruh sağlığımı da etkiliyor. alkol var.İlaçlarını almıyor.Hastalık ve benim için tavsiyeleriniz.

  26 Şubat 2011 Cumartesi 16:53 tarihinde soruldu

 • Uzman

  Konusunun uzmanı " psikoloji.com.tr" diyor ki :

  Merhaba,

  Eşinizin tedavi sürecinde ona daha çok yardımcı olabilmek için doktoruyla sürekli iletişimde olmaya çalışın. Teşhis ve ilaç takibi önemli konulardır, en sağlıklı yardımı, teşhisi koymuş olan uzmandan yardım talebinde bulunmanızdır. Hem eşinizin içinde bulunduğu sürece hakim hem de sizin konumunuzu doğrudan görmüş olacağından, size daha çok yardımcı olacaktır. Sözünü ettiğiniz süreç ve sizin bulunduğunuz konum oldukça komplikedir. Daha kalıcı, ihtiyaçlarınızı kuşatıcı bir destek için en kısa zamanda eşinizin doktoruyla görüşünüz. Sizi belki destek yardımı alabileceğiniz kurumlara ya da kişilere yönlendirebilir. Önemli olan sakin olmanız ve bu konuda çözüm üretmek istemeniz. Kendinizi açmazda hissederseniz hareket etme olasılığınız azalır.

  Eşiniz değişken bir duygu durumunda ve onu anlamakta güçlük çekiyor olmanız sürecin bir parçası. Detek aldığınız sürece bu durumla çok daha kolay ve güçlü olarak baş edebileceksiniz.

  04 Mart 2015 Çarşamba 10:30 tarihinde cevaplandı
Sende Cevap Ver!

Üye Cevapları

Henüz üye cevabı yok
Cevap vermek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
Kral da, dilenci de aynı iştahla acıkırlar.Montaigne

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler