Takip edin :
Son güncelleme 26 Mayıs 2015 - 12:31

Psikoloji - Psikiyatri - Psikolog - Depresyon - Kaygı

Doğuş Çamlıca Anaokulu

» Telefon : 0 216 422 79 90-91
» Faks : 0 216 422 79 92
» E-posta : dek@dogus.k12.tr
» Site : www.dogus.k12.tr
» Adres : Adres : Altunizade, Kısıklı Cd. No:115 34662 Üsküdar/İstanbul E-Posta : dek@dogus.k12.tr
» İlçe / Şehir : Üsküdar / İstanbul
Firma Hakkında
Doğuş Eğitim Kurumları, ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunacak bilinci ve gücü kazandırmak amacıyla 1974'te eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

1974'te Lise, 1985'te İlköğretim Okulu, 1987'de Anaokulu açılmıştır.

1993'te "Atatürkçü Gençliğin Sesi" sloganıyla Türkiye'nin ilk okul radyosu Doğuş FM (106.5 frekansıyla) yayın hayatına başlamıştır.

1995'te Doğuş Eğitim Kurumlarına yeni bir halka eklenmiş, matematik ve fen bilimlerinde üstün yetenekli öğrencileri yetiştirmek amacıyla Fen Lisesi eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

Aynı yıl Doğuş Eğitim Vakfı kurulmuştur. 1997'de Doğuş Üniversitesi öğretim hayatına başlamıştır.

Doğuş Üniversitesi 2002'de misyonuna toplumsal hizmet boyutunu da eklemiş ve Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DOĞUŞ-SEM) faaliyetlerine başlamıştır.

Kadıköy ilçesi Acıbadem semtinde "Anaokulundan Üniversiteye" tüm öğretim kademelerinde, kampus oluşumu çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Doğuş Eğitim Kurumları, ülkemizdeki okul öncesi okullaşma oranına katkı sağlamak amacıyla ikinci Anaokulunu 2004'te Çamlıca'da faaliyete geçirmiştir.

Doğuş Eğitim Kurumları, 2010 yılında önemli bir başarıya imza atarak, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından koşulsuz olarak akredite edilmiştir. Tüm okullarıyla aynı anda CIS Akreditasyonu alabilen "Türkiye'deki ilk eğitim kurumu", Doğuş Eğitim Kurumları olmuştur. Doğuş Anaokulları ise Türkiye'de akredite edilen 2 anaokulundan biri olma başarısını göstermiştir. Uluslararası kalite belgesi niteliğindeki CIS Akreditasyonu ile Doğuş Eğitim Kurumları'nın dünya standartlarında eğitim-öğretim yaptığı belgelenmiştir.

Doğuş Eğitim Kurumları şehir içindeki yerleşkesiyle ulaşım kolaylığı sağlar.


Doğuş Çamlıca Anaokulu


Çocukların çocukluklarını özgürce yaşadığı ve kendilerini değerli bireyler olarak hissettikleri renkli ve farklı bir dünya...

Doğuş Anaokulları, çağdaş öğrenme ve öğretme teknikleri, deneyimli akademik kadrosu ve sürekli geliştirilen eğitim programıyla, öncesi dönemde çocukların bilişsel, dil, duygusal, sosyal, psikomotor ve özbakım becerilerinin gelişimini sağlar.

Okulumuzda erken yaşta yabancı dil öğreniminin önemine inanılır. Doğuş Anaokullarında uygulanan İngilizce eğitim programı ile iki dili de etkin olarak kullanabilen çift dilli öğrenciler yetiştirilir. Çocuklar, erken yaşta İngilizce eğitimi ile kültürler arası farklılıkları ve benzerlikleri gözlemlemekte, değişik kültürlere saygı duyma özelliklerini kazanmakta, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürel özelliklerini daha iyi tanımaktadır.

Çocukların doğuştan getirdiği potansiyeli en üst düzeye çıkarmak ilkesiyle hareket eden okulumuz, öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve okuma-yazma olgunluğu kazandırmak amacıyla öğrencilere en uygun eğitim ortamını sunarak okul olgunluğuna ulaşmalarını sağlar.

Doğuş Anaokulu Öğrencisi;

Arkadaşları ve yetişkinlerle etkin iletişim becerilerini öğrenir. İşbirliği, yardımlaşma, paylaşma, saygı, sorumluluk gibi temel değerleri kazanır.

Kendi ilgi ve yeteneklerini keşfeder, empati kurma, problem çözme becerisi kazanır. Özgüven ve bağımsızlık duyguları artar. Toplu yaşamın gerektirdiği kuralların yaşamın kolaylaştırıcıları olduğunu öğrenir.

Fiziksel olarak yapılan etkinlikler sonucunda ince motor becerileri gelişir. Ayrıca koşma, zıplama, fırlatma, tırmanma gibi kaba motor fonksiyonlarını da kullanır ve geliştirir.

Nesneleri eşleştirme, sınıflandırma, ölçme, gözlem yapma ve fikir üretme gibi temel bilimlere ve matematiğe ilişkin beceriler kazanır.

Doğuş Eğitim Kurumları; Özel Okullar Derneği, TÖDER, SEMEP, ECIS, CIS üyesidir. Doğuş Eğitim Kurumları, CIS (Uluslararası Okullar Birliği) akredite üyesidir.
En önemli şey utanç duymadan kendin olmaktır. Rod Steiger

Yeni Üyeler

Tüm üyeler

Anketimize Katılın

Toplam 0 oylama

Popüler Etiketler

Tüm Etiketler